Biz Kimiz ve Ne yapıyoruz?

KOU Racing, Kocaeli Üniversitesi, Otomotiv Mühendisliği Kulübü bünyesinde kurulan Formula Student Takımıdır. Formula Student Elektrik yarışlarına katılmak için çalışmalarını sürdürmektedir. KOU Racing, ilk yıl ekibidir. İlk yarış aracını 2021 yılında tamamlamayı hedeflemektedir.

KOU Racing, sonbahar döneminde araç tasarlamaya başlar ve bu süreçte ortaya çıkan tüm mühendislik sorunlarını çözerek devam eder. Ek gücün sadece düzlükte hızlandırdığını, ağırlık azaltmanın ise her yerde hızlandıracağını bilir ve mottosu “Yeniliktir”.

Formula Student Nedir?

Formula SAE, 1981’de ABD’de SAE (Society of Automotive Engineers) tarafından, girişimci ruhlu öğrencileri bir araya getirmek ve onların daha fazla mühendislik becerisi elde etmelerine teşvik etmek amacıyla dünya çapında üniversiteler arasında düzenlenen yarışlardır.    

Bu yarış üniversiteler ve dünyanın ileri gelen otomotiv devleri tarafından bilinen en prestijli uygulamadır.    

ABD dışındaki ülkelerde genellikle “Formula Student” adı altında yapılan yarışma günümüzde 14 ülkede düzenlenmektedir.

YARIŞ

Formula SAE, öğrencilerin küçük ölçekli bir açık tekerlek prototip yarış arabası tasarladığı, ürettiği ve bunlarla rekabet ettiği uluslararası bir üniversite yarışmasıdır. SAE (Society of Automotive Engineers) Collegiate Design Series’in bir parçasıdır.