top of page

SSS

En Önemli Soruların Cevapları Burada

DSCF4948.JPG

Formula Student Nedir?

İlk olarak 1981 yılında Otomotiv Mühendisleri Derneği (SAE) Tarafından düzenlenen uluslararası bir mühendislik tasarım yarışmasıdır.
1981'deki açılış yarışmasından bu yana, Formula Student yarışmaları 20'den fazla farklı ülkeden ve 600'den fazla üniversiteden katılımcılarla uluslararası bir yarışmaya dönüşmüştür. Öğrenciler teslim tarihi içinde teknik analiz, mühendislik tasarımı ve üretim becerilerini sergileme şansı yakalar. Takım çalışması, zaman yönetimi, proje yönetimi, bütçeleme ve sunum yapma gibi becerilerde de çalışma boyunca deneyim kazanırlar.

IMG-20230804-WA0044.jpg

Takıma Nasıl Dahil Olabilirim?

Takıma dahil olmak isteyen kişiler KOU Racing sosyal medya hesaplarında yayımlanan başvuru formlarını doldurarak takıma ilk adımı atarlar. Form cevapları baz alınarak ön değerlendirme sonrası yüz yüze mülakatlar gerçekleştirilir. Mülakatta sosyal ve teknik konular değerlendirilir. Mülakatı olumlu sonuçlanan adaylar destek ekibe girmeye hak kazanırlar. Destek ekip programını başarılı şekilde tamamlayan adaylar ana ekibe dahil olarak araç tasarımı üretimi ve organizasyonunda aktif görev almaya başlarlar.

IMG-20230803-WA0061.jpg
bottom of page